1. Ana Sayfa
  2. Bilim ve Teknoloji
  3. Direkt Olarak Google Aramalarından Kargo Takibi Yapılabilecek!

Direkt Olarak Google Aramalarından Kargo Takibi Yapılabilecek!

Google, artık kargo takibi de yapabilecek. Arama devinin yaptığı yeni çalışmayla birlikte kargo takip işlemlerinin yeni adresi Google aramaları olacak.

Google aramalarından direkt olarak kargo takibi yapılabilecek
2

Arama devi Google, kargo takip işlemlerinin direkt olarak Google üzerinden yapılabilmesini sağlayacak yeni bir sistem üzerinde çalışıyor. Bu sayede taşıyıcı firmanın kargo takip sitesini ziyaret etmek zorunda kalmayacak olan kullanıcılar; direkt olarak Google aramalarından kargo takibi işlemlerini gerçekleştirebilecek.

blank
Önerilen Yazı
Instagram Beğeni Sayısı Kaldırıldı! Like Sayısını Kaldıran Güncellemenin Perde Arkasında Ne Var?

Google Kargo Takibi ile Sorgular Tek Adımda Gerçekleşiyor

Google’ın yeni entegrasyonuyla birlikte kullanıcılar, Google arama çubuğuna bir takip numarası girecek ve siparişlerinin durumunu öğrenebilecek. Arama devi, Google aramalarına eklenecek yeni özellikle ilgili şunları söyledi:

İnsanlar sık ​​sık paketlerinin durumu hakkında bilgi almak için Google aramalarına başvuruyor. Biz de insanların aradıklarını kolaylıkla bulmaları için nakliye şirketlerinin insanlara, paketlerinin durumunu Google arama sonuçlarında göstermelerini sağlayan yeni bir paket izleme özelliği oluşturduk.

Google

Google’ın paket izleme bilgilerine erişebilmesi için nakliye şirketlerinin sisteme kayıt olması gerekmekte. Şimdilik geliştirme aşamasında olan bu sisteme, dileyen kargo firmaları ücretsiz olarak entegre olabilir.

Google kargo takibi nasıl
Google kargo takip ekranı

Google kargo takip sistemi, paket izleme bilgilerine erişmek için nakliye şirketlerinin API’lerinden yararlanıyor. Ardından kargo şirketinin veri tabanından çekilen izleme bilgileri yukarıdaki gibi kullanıcılara gösteriliyor. Kargo firmalarının sisteme entegre olmasıyla birlikte, kargo takip sitelerinin trafiğinde kayda değer miktarda azalış bekleniyor.

Google kargo takibi özelliğinin hayatımıza ne zaman gireceği bilinmezken, e-ticaretin giderek arttığı şu zamanlarda kullanıcılara ciddi kolaylık sağlayacağı aşikar.

Kaynak: Google

Yorum Yap

Yorum Yap