Teknoloji Blogu anilburakkaradede.com.tr Hakında

1 Ekim 2019 tarihinde yayın hayatına başlayan teknoloji blogu; özellikle mobil teknolojiler başta olmak üzere bilim, teknoloji ve gündem konulu içeriklere ev sahipliği yapmaktadır.

anilburakkaradede.com.tr güncel teknolojiyi kaynağından okuyucusuna aktaran, bunu yaparken de tek bir kaynakla sınırlı kalmayıp, konuya ilişkin tüm kaynakları tarayan, detaylı ama aynı zamanda da uzmanlık gerektiren konularda dahi herkesin anlayabileceği şekilde içerikler oluşturmayı hedeflemektedir.

Bu bağlamda teknolojiyi herkes için anlaşılabilir kılmak, yayın ilkemizin temel yapı taşını oluşturmaktadır.

Anıl Burak Karadede Kimdir?

Anıl Burak Karadede - Teknoloji Blogu
Anıl Burak Karadede 

Ben Anıl Burak Karadede, 1998 İstanbul doğumluyum. Her ne kadar İstanbul doğumlu olsam da 2012 yılının yaz aylarında lise öğrenimim için Ankara’ya yerleştim. 2012 yılında başladığım Ankara Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi’nden 2017 yılı itibariyle mezun oldum. Aynı yıl tam burslu olarak Başkent Üniversitesi’nde Yönetim ve Bilişim Sistemleri lisans programına girmeye hak kazandım. Şu anda aynı üniversitede dördüncü sınıf öğrencisi olarak lisans eğitimimi sürdürmekteyim.

Üniversiteye başlamamla birlikte “Teknolojiyi bu kadar seviyor ve yakından takip ediyorsam, üstüne bir de yeteri kadar bilgim varsa neden bu konuya ilişkin profesyonel bir iş yapmıyorum?” diye kendimi sorgulamaya başladım. Hal böyle olunca Ağustos 2017’de kendimi DonanımHaber.com’da buldum. Bu süre zarfında profesyonel iş yaşantıma ek olarak, okulda da gönüllü çalışmalarda bulundum. Öyle ki daha birinci sınıf iken bilim, teknoloji, sektörel ve Yönetim Bilişim Sistemleri lisans programıyla ilgili çeşitli içeriklerin üretildiği online dergi platformu Genç Bilişimci Dergisi’ni kurdum ve üç yıl süre ile derginin yayın yönetmenliğini üstlendim.

Takvimler 2019 yılının Eylül ayını gösterdiğinde ise Technopat.net’de teknoloji editörlüğü yapmaya başladım. Burası da dahil olmak üzere görev aldığım tüm mecralara baktığımda arkamda çeşitli konularda yazılmış 1000 civarı içerik bıraktığımı fark ettim.  

Tüm bu deneyimlerim sonucu artık kendi teknoloji blogumu kurmanın zamanı geldi diyip, yoluma anilburakkaradede.com.tr ile devam etme kararı aldım.

Şu anda aktif olarak kendi blogum ve DonanımHaber için çeşitli içerikler üretmekteyim. Aynı zamanda profesyonel olarak arama motoru optimizasyonu (SEO) ile ilgileniyorum.

Okuduklarınız iletişimin boyutunu değiştirir ve benimle çift taraflı bir bağ kurmak isterseniz, beni sosyal medya hesaplarımdan takip edebilir veya iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz.

LinkedIn

Facebook

Instagram

Twitter