1. Ana Sayfa
  2. Mobil Teknolojiler
  3. iPhone SE 2 Fiyatı ve Özellikleri Nasıl Olacak?

iPhone SE 2 Fiyatı ve Özellikleri Nasıl Olacak?

Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo'ya göre iPhone SE 2 yakın zamanda tanıtılabilir. İşte ünlü analiste göre iPhone SE 2 fiyatı ve özellikleri!

iPhone SE 2 fiyatı ve özellikleri
2

iPhone SE 2 yakın zamanda duyurulabilir. Apple ile ilgili tutarlı analizleriyle tanınan Ming-Chi Kuo; yeni iPhone SE modelinin fiyatı, özellikleri ve çıkış tarihine dair beklentilerini paylaştı.

iPhone SE 2 Özellikleri ve Fiyatı

Ming-Chi Kuo’ya göre tasarımsal olarak iPhone 8’i andırması beklenen telefon, birkaç hafta önce tanıtılan iPhone 11 ailesindeki A13 Bionic işlemciden güç alacak. Buna ek olarak telefonda 3 GB RAM ve 64/128 GB depolama opsiyonlarının bulunması bekleniyor.

iPhone 8’de olduğu gibi 4.7 inç büyüklüğünde bir ekranla gelmesi beklenen yeni iPhone SE modelinde, basınca duyarlı 3D Touch özelliğinin olmayacağına kesin gözüyle bakılıyor. Bunun yerine iPhone 11 serisinde olduğu gibi dokunma süresine göre tepki veren Haptic Touch özelliğine yer verilecek.

iPhone SE 2 özellikleri

Uzay grisi, gümüş ve kırmızı renk seçenekleri olması beklenen telefon; özellikle iOS 13 güncellemesi almayan iPhone 6 sahipleri için popüler bir yükseltme seçeneği olacaktır.

Teknik Özellikler

  • Ekran: 4.7 inç büyüklüğünde LCD ekran
  • Yonga seti: A13 Bionic
  • Depolama kapasitesi: 64/128 GB
  • RAM: 3 GB
  • Diğer özellikler: Touch ID, Haptic Touch
  • İşletim sistemi: iOS 13
  • Renk seçenekleri: Uzay grisi, gümüş ve kırmızı

Fiyat

Ming-Chi Kuo yeni iPhone SE modeliyle ilgili fiyat tahminini paylaşmayı da ihmal etmedi. Ünlü analiste göre telefonun başlangıç fiyatı 399$ olacak.

Editörün notu: Bu özelliklere ek olarak yeni iPhone SE modelinde 12 MP tek arka kamera, 7 MP FaceTime kamera, kablosuz şarj ve stereo hoparlörlerin yer alacağını tahmin ediyorum.

iPhone SE 2 Ne Zaman Çıkacak?

Üç yıldır yenilenmeyi bekleyen iPhone SE, Ming-Chi Kuo’ya göre 2020 yılının ilk çeyreğinde ikinci nesle terfi edecek. İlk iPhone SE’nin 2016 yılının Mart ayında çıktığını düşünürsek, yeni iPhone SE modelinin de Mart 2020’de tanıtılacağını söyleyebiliriz. Aynı etkinlikte yeni nesil AirPods ve iPad Pro modellerini de görebiliriz.

blank
Önerilen Yazı
2020 iPhone SE Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Türkiye Fiyatı

Satış tahminlerinde bulunmayı ihmal etmeyen Kuo, yeni iPhone SE modelinin 2020’de Apple için önemli bir büyüme faktörü olacağına inanıyor. Ayrıca Apple’ın tedarikçilere ayda ortalama iki ile dört milyon arasında iPhone SE 2 birimi üretmelerini söylediğini iddia eden analist, 2020’de 30 milyondan fazla yeni iPhone SE modeli satılmasını tahmin ediyor.

Güncelleme (01.04.2020)

Küçük ekranlı iPhone SE 2’nin iPhone 9 olarak adlandırılacağına dair çok güçlü bulgular ortaya çıktı. Dolayısıyla isim konusunda henüz net bir bilgi bulunmuyor. Ayrıca Mart ayında tanıtılması beklenen iPhone SE 2’nin tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisi yüzünden 15 Nİsan’da duyurulacağı ve 22 Nisan itibariyle de dağıtımına başlanacağı ifade ediliyor.

Güncelleme (15.04.2020)

Yeni iPhone SE modeli, 15 Nisan tarihi itibariyle tanıtıldı. İkinci nesil iPhone SE’nin özellikleri ve fiyatı hakkında ayrıntılı bilgi için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap