1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji Haberleri
 3. İstanbul’a Üçüncü Apple Store Açılıyor: Komple Apple Store’a Ait Özel Tasarım Bina

İstanbul’a Üçüncü Apple Store Açılıyor: Komple Apple Store’a Ait Özel Tasarım Bina

İstanbul'a üçüncü Apple Store açılıyor. Yeni mağaza, Apple için özel olarak tasarlanan bir binada yer alacak. İşte yeni Apple Store adresi!

İstanbul yeni Apple Store
3

Apple’a yakın kaynaklardan edindiğim bilgilere göre, İstanbul’a yeni Apple Store açılıyor. Apple Store için özel olarak inşa edilen bir binaya açılacak olan mağaza, büyüklüğüyle dikkat çekecek. İşte İstanbul’a açılacak üçüncü Apple Store’a ait edindiğim özel bilgiler!

blank
Önerilen Yazı
2019’un En İyi Telefonları

Yeni Apple Store Açılıyor

2014 yılında biri Zorlu Center ve biri de Akasya AVM‘de olmak üzere iki mağaza açan Apple, Türkiye yatırımlarını arttırıyor. Aldığım bilgilere göre üçüncü mağaza için çalışmalar devam ediyor ve yakın zamanda İstanbul’un en büyük Apple Store’u açılacak.

Yeni mağaza için Caddebostan’ı seçen Apple; uzun süreli bir kira sözleşmesi yaparak, komple Apple Store’a özel olarak tasarlanan bir binayı kiralamış. Şimdilik inşaat aşamasında olan binanın konumu oldukça manidar. Zira iddialara göre Apple’ın yeni mağaza için seçtiği bina, Samsung Deneyim Mağazası’nın bir-iki bina bitişiğinde bulunuyor.

Güncelleme: Bağdat Caddesi’ndeki Samsung Deneyim Mağazası kapatıldı.

İstanbul üçüncü Apple Store

Apple, daha önce Çin gibi bazı ülkelerde de yalnızca Apple Store’dan oluşan bina konseptinde mağazalar açmıştı. Türkiye’de de bu tarz bağımsız bina konseptinde bir mağaza inşa ediliyor. Dolayısıyla İstanbul’a açılacak yeni Apple mağazasının tümüyle içi görünen, yekpare cam tasarımla inşa edilmesi kuvvetle muhtemel görünüyor.

İstanbul’a Açılacak Üçüncü Apple Store Adresi

Komple Apple Store’a ait özel tasarlanmış bir binaya konumlanacağı söylenen yeni mağazanın adresi de belli. Öyle ki yeni Apple Store, açık adresi Abdülkadir Noyan Sk. No:13 Caddebostan, 34728 Kadıköy/İstanbul olan ve inşaatı devam eden bir binada açılacak.

Ayrıca buraya tıklayarak da Caddebostan’a açılacak olan yeni Apple mağazasının Google Haritalar’daki konumuna ulaşabilirsiniz.

İstanbul'a açılacak olan üçüncü Apple Store görüntüleri
Türkiye’nin üçüncü Apple mağazası için çalışmalar devam ediyor. İşte açılacak olan yeni Apple Store inşaatına ait görüntüler!

İstanbul’a açılacak olan üçüncü Apple mağazasının inşaatı, İspanyol inşaat şirketi Empty‘nin İstanbul operasyonu tarafından sürdürülüyor. İspanya merkezli inşaat şirketi daha önce de İngiltere, Fransa ve İspanya’daki Apple mağazalarının inşaat ve tadilat işlemlerini gerçekleştirmişti.

Mağazaların tasarımından, dizaynına kadar her bir detayı üzerine titreyen Apple; bunun için çeşitli inşaat firmalarıyla ortaklaşa çalışıyor. Foster, Dezeen ve Empty de bu firmalardan yalnızca birkaçı. Öyle ki 2014 yılında Zorlu Center’da açılan Türkiye’nin ilk Apple mağazası, İngiliz inşaat şirketi Foster tarafından inşa edilmişti.

Caddebostan’a açılacak olan yeni Apple Store mağazasının bu yıl içerisinde hizmete girmesi bekleniyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

 1. blank
  Selçuk 5 ay önce

  İstanbul’a açılacak üçüncü yeni Apple Store mağazasını merakla bekliyoruz.

 2. blank
  Selçuk 4 ay önce

  Dört gözle bekliyoruz