1. Ana Sayfa
  2. Mobil Teknolojiler
  3. WhatsApp Parmak İzi Özelliği Android’e Geldi!

WhatsApp Parmak İzi Özelliği Android’e Geldi!

WhatsApp'ın Android uygulamasına parmak izi ekleme özelliği geldi. Peki WhatsApp Android uygulamasında parmak izi koyma nasıl yapılır?

Android WhatsApp parmak izi
2

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp; Android için parmak izi kilidi özelliğini, yayınladığı yeni güncellemeyle kullanıma sundu.

Bir blog yazısıyla Android için WhatsApp parmak izi kilidi özelliğini duyuran mesajlaşma uygulaması, Android kullanıcıları için biyometrik güvenlik sağlıyor.

Bu sayede üçüncü parti güvenlik yazılımlarına ihtiyaç duymayacak olan kullanıcılar, istenmeyen misafirlerin de WhatsApp’a erişimlerinin önüne geçecek.

blank
Önerilen Yazı
iPhone Cihaz Değişimi Nasıl Yapılır?

WhatsApp parmak izi kilidi Android için yeni bir özellik olsa da daha önce iOS kullanıcıları bu güvenlik seçeneğine kavuşmuştu. Üstelik iOS işletim sistemi için hem parmak izi hem de yüz tanıma güvenlik opsiyonları bulunuyordu.

Android için WhatsApp Parmak İzi Kilidi Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Android parmak izi koyma nasıl
Android telefonlarda WhatsApp parmak izi kilidi özelliği nasıl açılır?

Öncelikle WhatsApp’ı son sürüme güncellediğinizden emin olmalısınız. Uygulamanın son versiyonuna sahip kullanıcılar, Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Parmak izi kilidi adımlarını takip etmeli. Ardından açılan sayfadan parmak iziyle aç özelliğini aktif etmelisiniz.

WhatsApp parmak izi kilidi özelliğini aktif eden kullanıcılar, parmak iziyle aç özelliğinin WhatsApp’a son girişlerinden ne kadar sonra devreye gireceğini de belirleyebiliyor. Bunun için kullanıcılara; anında, 1 dakika sonra ve 30 dakika sonra opsiyonları sunulmuş durumda.

Lakin her ne kadar parmak iziyle aç özelliği aktif edilse de WhatsApp bildirimlerini gizlemediğiniz takdirde parmak izi doğrulamasına gerek kalmaksızın, uygulama bildirimleri kilit ekranı ve bildirim çubuğunda gözükmekte. Ayrıca gelen mesajları kilit ekranı veya bildirim çubuğundan yanıtlamanız da mümkün.

Bildirimleri gizlemek isterseniz de aynı sayfadan bildirim içeriğini göster ayarını pasife alabilirsiniz.

WhatsApp parmak izi kilidi özelliğini kullanabilmek için aşağıdaki bağlantıdan WhatsApp’ın en güncel sürümünü indirebilirsiniz.

Android için WhatsApp

Yorum Yap

Yorum Yap